Ziyaret Edin

Güneşli Bağcılar İSTANBUL

Hemen Arayın

0(535) 715 27 50

E-Posta Gönder

info@erdogandekor.com

Mantolama

Mantolama

Başarılı Projelere Hizmet Ediyoruz.

Mantolama: En basit anlamımızla binayı kat kat giydirmek demektir. Dış cephenizi ısı yalıtım sistemiyle kaplıyoruz. Böylece eviniz yazın serin kışın ise sıcak oluyor. Böylelikle kışın ısınmak için harcayacağınız gider azalmış oluyor. Bu sayede havaya ve çevreyi de daha haz kirletmiş oluyorsunuz. Mantolama sayesinde binanızın ömrü de uzar. Değeri artar.

 

Isı Yalıtımı Nedir?
Binalarımız kışın soğur, yazın ise ısınır. Kışın kömür, doğalgaz gibi yakıtlar kullanarak evimizi soğumaması için ısıtır; yazın ise ısınan evimizi klimalarla soğuturuz.
Isı yalıtımı kışın ısınmak yazın da serinlemek için harcadığımız enerjiyi azaltmak ve daha rahat ortamlarda yaşamak amacıyla binaların dış cephe duvarları, cam ve doğramaları, çatıları, döşemeleri ve tesisatlarında, ısı geçişii azaltan önlemler almaktadır.


Binalarda Isı Yalıtımı

Dünya üzerindeki birinil enerji kaynaklarının hızla tükenmesi üzerine gelişmiş ülkeler başta olmak üzere tüm ülkeler enerji ihtiyaçlarını kontrol altına alma ve enerjiyi etkin kullanma yöntemleri geliştirmişlerdir. Ülkemizde de; başta sanayi ve konut sektörlerinde olmak üzere, enerji tüketimleri her geçen yıl artmaktadır. Konutlarda kullanılan enerjinin büyük bi kısmı ısıtma ve soğutma amaçlı olarak tüketilmektedir. Söz konusu bu enerjinin; etkin kullanılması, ısı yalıtımı ile sağlanabilir. Bina zarfı, binanın iç ortamını dış ortamdan ayıran yapı elemanlarını kapsar. Duvarlar, pencereler, kapılar, döşeme, tavan ve çatı, bina zarfını oluşturur. Sağlıklı yaşam koşullarının yaratılması, yakıt tüketimlerini azaltarak; kullanıcının düşük yakıt masrafları ile sistemini işletmesinin ve dolayısıyla hava kirliliğinin azaltılmasının sağlanması, binanın iç ve dış etkenlerden korunarak ömrünün uzatılması amacıyla; yapı bileşenleri üzerinden, frklı sıcaklıktaki iki ortam (dış hava – yaşanan mahaller) arasındaki ısı geçişini azaltmak için yapılan işlemlere ısı yalıtımı denir.

Dış Cephe Mantolama Yapmanın Faydaları:

> %50 ısı tasarrufu sağlar,
> Kışın sıcak, yazın serin tutar,
> Tamiri kolaydır, çatlama yapmaz,
> Bina dışından gelen gürültü ve sesleri azaltır,
> Su, rutubet ve nem geçirme oranı en fazla %1dir,
> Darbelere karşı dayanıklıdır,
> Binalarda kayda değer bir ağırlık yapmaz,
> Kalite ve görsel olarak dairenin değerini arttırır,
> Yakıt harcamanız ortalama %50 azalır,
> Daha az yakıt ile daha çok ısınılır,
> Sağlıklı ortamda yaşama imkanı sağlar,
> Ekonomiktir. 2-3 yıl içerisinde yatırım maliyetini karşılar.